Ewa Kaim laureatką nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego

19 czerwca 2017

Ewa Kaim została laureatką tegorocznej Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego ustanowionej przez Radę Miasta Krakowa i przyznawanej za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru.

Ewa Kaim jest szóstą laureatką nagrody. Została doceniona za reżyserię spektaklu dyplomowego "Do DNA", przygotowanego przez studentów PWST w Krakowie.

Jak poinformował przewodniczący kapituły nagrody prof. Jacek Popiel, do tegorocznego konkursu zgłoszono 35 nominacji: spektakli, reżyserów, scenografów, aktorów, kompozytorów. Jury postanowiło przyznać nagrodę Ewie Kaim. - To przykład dla całego środowiska teatralnego pokazujący, że w gronie jeszcze studentów mogą powstać spektakle wybitne, które mam nadzieję pozostaną w historii polskiego teatru - mówił przewodniczący kapituły o dokonaniach tegorocznej laureatki.

- Jestem zaszczycona i dumna, że nagroda imienia wspaniałego twórcy jest w tym momencie w moich rękach. Ogromnie dziękuję wszystkim moim współpracownikom i moim studentom, z których jestem dumna i którzy mają już angaże do teatrów, co także jest dla mnie ogromną nagrodą – powiedziała Ewa Kaim. Laureatka oprócz dyplomu otrzymała czek na 30 tys. zł.

Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego, ustanowiona przez Radę Miasta Krakowa, przyznawana jest od 2012 r. za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru. Jej celem jest wzmocnienie wizerunku Krakowa jako silnego ośrodka teatralnego oraz wspieranie rozwoju sztuki teatru w jej różnych formach i odmianach.

Wręczenie nagród odbyło się podczas 11. Nocy Teatrów w Krakowie.

Fotorelacja >> klik! >> foto. Bogusław Świerzowski krakow.pl

Zdjęcie z próby spektaklu "Do DNA", fot. Agnieszka Kościelniak