TRZY SIOSTRY. DYPLOM. | reż. Anna Ilczuk – gościnnie w Teatrze AST
Zapraszamy do Teatru AST na gościnny pokaz studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych, Filia we Wrocławiu!

Trzy siostry. Dyplom. na podstawie „Trzech sióstr” Czechowa w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej, dyplom IV roku Wydziału Aktorskiego.
Tekst: Anton Czechow
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria i adaptacja: Anna Ilczuk
Scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak
Muzyka: Karolina Brągiel | AM; Maciej Zakrzewski
Reżyseria świateł: Artur Sienicki
Konsultacje choreograficzne: Bożena Klimczak
Realizacja filmu: Przemek Chojnacki, Jan Paweł Trzaska
Asystentka reżyserki: Dominika Siwiec
Opieka kompozytorska AM: Ignacy Wojciechowski
Koordynator integracji międzyuczelnianej: Sebastian Ładyżyński
Projekt plakatu i programu: Marta Czujowska
Zdjęcia do plakatu i programu: HaWa
Obsada:
Jakub Fura – Tuzenbach
Sofia Grzybacz – Irina
Kinga Horochowik – Masza
Klaudia Iwańska – Natasza
Aldona Karska – Anfisa/Sonia
Piotr Kasprzyk – Kułygin
Jacek Lis – Czebutykin
Eryk Nikolas – Solony
Justyna Piechota – Olga
Michał Skiba – Wierszynin
Adrian Wójcicki – Andriej
Spektakl: 9 kwietnia 2026, godz. 19:00
Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22
Czas trwania: 2 godz. 30 min (w tym przerwa)
Wiek 16+
„Kto wie? A może nasze życie nazwą wielkim i będą je wspominać z szacunkiem. (…) Za dwieście, trzysta lat życie na ziemi będzie niesamowicie piękne, zadziwiające.” Zmienia się moda, środki komunikacji, ale my wciąż pozostajemy tacy sami. Co w dramacie z początku XX-ego wieku możemy uznać za aktualne? Czy warto rozmawiać o przyszłości, skoro im bardziej się coś zmienia, tym bardziej pozostaje takie samo?


