Sponsoring Teatru AST

Teatr AST to unikalne miejsce na mapie kulturalnej Krakowa. Miejsce o niepowtarzalnej atmosferze, emanujące energią i entuzjazmem młodych, utalentowanych artystek i artystów będących u progu swej zawodowej drogi. Już niedługo będziecie ich Państwo podziwiać na scenach krajowych i zagranicznych teatrów i na dużym ekranie.

W Teatrze AST prezentowane są przedstawienia dyplomowe Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Reżyserii i Dramaturgii AST, a także pokazy warsztatowe i egzaminacyjne. Są wśród nich spektakle oparte na znanych tekstach literatury oraz dzieła autorskie.
Przedstawienia dyplomowe powstające w Akademii pod opieką pedagożek i pedagogów oraz zawodowych reżyserek i reżyserów mają wysoką wartość artystyczną i merytoryczną. Spotykają się one z entuzjastycznym odbiorem publiczności, jak również z uznaniem ekspertów i krytyków, czego potwierdzeniem są nagrody przyznawane młodym aktorom i aktorkom na krajowych i międzynarodowych konkursach.

Staramy się, by spektakle produkowane w Teatrze AST miały formę jak najbardziej atrakcyjną dla odbiorcy i dlatego poszukujemy różnych dodatkowych źródeł finansowania dla naszych realizacji: od projektów unijnych, grantów ministerialnych aż po indywidualnych sponsorów.  

Zachęcamy Państwa do wsparcia działalności Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie poprzez sponsoring spektakli dyplomowych.

Korzyści płynące ze sponsoringu wydarzenia artystycznego
:
– wartościowa i różnorodna grupa targetowa
– szeroki zasięg informacji o wydarzeniu i sponsorze
– identyfikacja z ważną społecznie sferą działalności firm wpisującą się w ideę Corporate Social Responsibility (CSR)
– satysfakcja czerpana z wkładu w rozwój kultury oraz budowanie świadomości kulturowej społeczeństwa i wspieranie kreatywności młodych twórców
– prawo do określonej przepisami tzw. podatkowej ulgi sponsorskiej, czyli ulgi, która umożliwia odliczenie kosztów poniesionych na tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury, w tym kosztów poniesionych na finansowanie działalności kulturalnej realizowanej przez publiczne uczelnie artystyczne.

W zamian oferujemy różnorodne formy promocji sponsorów

Pakiet świadczeń oferowanych przez Akademię Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie:

 • Tytuł i logotyp SPONSORA spektaklu umieszczony na wszystkich materiałach drukowanych promujących spektakl:
  – plakaty (100 sztuk)
  – program spektaklu (1000 sztuk)
 • Tytuł i logotyp SPONSORA spektaklu umieszczony na stronie www.ast.krakow.pl (średni zasięg: 3500 odsłon dziennie) wraz z przekierowaniem na stronę Sponsora.
 • Tytuł i logotyp SPONSORA wydarzenia umieszczony w materiałach promocyjnych przeznaczonych dla mediów
 • Tytuł i logotyp SPONSORA STRATEGICZNEGO umieszczony w materiale wideo promującym spektakl
 • Personalizowana informacja o sponsoringu w mediach społecznościowych (łącznie 15 tys. obserwujących)
 • Promocja Sponsora w miejscu odbywania się spektaklu: baner reklamowy/roll-up
 • Podwójne zaproszenie na pokaz premierowy oraz pakiet biletów VIP na spektakle prezentowane przez AST (wartość: 1,5 tys. zł)
 • Przygotowanie i umieszczanie komunikatu głosowego informującego o sponsorowaniu przed każdym spektaklem
 • Umieszczenie informacji o sponsorze w materiałach promocyjno-reklamowych związanych z prezentacją spektaklu poza uczelnią (krajowe i zagraniczne festiwale i przeglądy teatralne)

Firmy i osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć Akademię finansowo podajemy numer bankowy, na który można kierować wpłaty:
Akademia Sztuk Teatralnych im.  Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
ul. Straszewskiego 21-22, 31-109 Kraków
NIP: 675 00 07 593, REGON: 000275843
Konto: Santander Bank Polska nr 91 1500 1487 1214 8007 2258 0000
Tytuł przelewu: „Wsparcie Teatru AST”

Więcej informacji:
Dział Teatru AST i Promocji 
tel.: 12 362 71 30-31
teatr@ast.krakow.pl