Katarzyna Anna Małachowska

Aktorka, choreograf i pedagog.

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Dyplomowana Instruktorka Tańca. Od 2005 do 2015 roku była związana jako wykładowca z Wydziałem Aktorskim AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2012 – 2016 współpracowała z Wydziałem Wokalno-Aktorskim na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadząc tam zajęcia aktorskie. Od ponad 15 lat jest wykładowcą Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych, kształcących instruktorów teatralnych oraz instruktorów tańca, przy Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Ma na swoim koncie około 30 ról teatralnych i filmowych i jest autorką ruchu scenicznego oraz choreografii do ponad 60 przedstawień teatralnych, między innymi Mistrza i Małgorzaty, Miarki za Miarkę oraz Eugeniusza Oniegina w Moravskim Divadle w Olomoucu, Savannah Bay M. Duras w Teatrze Nowym w Łodzi, Pinokia w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Pinokia, Bolesława Śmiałego oraz Ukraińskiego Dekameronu w Teatrze Polskim w Warszawie, Chumesz Lider w Teatrze Żydowskim w Warszawie, Przygód Sindbada Żeglarza w Teatrze Śląskim w Katowicach, a także do wielu spektakli dyplomowych krakowskiej AST i warszawskiej Akademii Teatralnej.

Jest reżyserką i choreografką autorskich spektakli Warsztat i Warsztat II, na podstawie których napisała i obroniła swoją rozprawę doktorską.

Jest współzałożycielką Fundacji Migawka, której zadaniem jest włączanie do sztuki osób z niepełnosprawnością słuchu i współautorką uznanego za najlepszy spektakl offowy 2018 roku w konkursie „The Best OFF” – spektaklu Wojna w Niebie, tworzonego przez niesłyszących i niedosłyszących wykonawców.

Od 2016 jest wykładowcą/adiunktem na Wydziale Aktorskim AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Moja ścieżka zawodowa zrodziła się z fascynacji teatrem i tańcem… i tak już pozostało. Moja praca jest moją pasją, to moje największe błogosławieństwo i przekleństwo w jednym – bo jak już się zacznie… nie można przestać.