11. FMR | 11 MARCA, 4:48 | REŻ. ANNA MAZUREK | POKAZ TOWARZYSZĄCY
AST w Krakowie
11 MARCA, 4:48 – pokaz towarzyszący / projekcja
reż. Anna Mazurek
niedziela | 21 listopada | godz. 14:00
Scena Klasyczna / 40 min.
Scenariusz i reżyseria: Anna Mazurek – V r. Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie
Video: Konrad Kiersnowski
Scenografia i kostiumy: Radosia Niezgoda
Organizacja nagrania: Julia Smoleń
Dźwięk: Julian Gołosz
Charakteryzacja: Zosia Hronowska
Pomoc scenograficzna: Basia Iwańczyk
Asystent kamery: Krzysztof Solich
Występują: Natalia Bielecka, Michał Wójtowicz
Egzamin pod opieką artystyczną mgr Marcina Wierzchowskiego
Notatka prasowa, opisująca sprawę popełnionego w pokoju hotelowym przez parę młodych ludzi samobójstwa, stała
się dla twórców inspiracją do refleksji nad tematem lęków i samotności pokolenia współczesnych dwudziestolatków.
Twórcy w filmowej opowieści zdecydowali się na konfabulowaną rekonstrukcję spotkania pary samobójców i samego zdarzenia. Swoje poszukiwania psychologicznej kondycji bohaterów zderzali z inspiracjami z literatury i kina. W efekcie powstało coś na pograniczu eseju wizualnego i kina eksperymentalnego.
„Pewien mały chłopiec wyobraził sobie, że ma przyjaciółkę. Zabierał ją na plażę i bawili się razem w morzu. Jakiś człowiek wyszedł z wody i odebrał mu ją. Następnego dnia fale wyrzuciły na brzeg martwe ciało jakiejś dziewczynki, ściskającej w dłoni garść piasku.”
(Sarah Kane, „Łaknąć”)
Anna Mazurek – studentka V roku Dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu AST w Krakowie. Zadebiutowała w 2019 roku powieścią „Dziwka” wydaną w Korporacji Ha!art (finał Nagrody Wielkiego Kalibru). Asystentka Mai Kleczewskiej przy spektaklach „Pod presją” (Teatr Śląski w Katowicach) i „Zachodnie wybrzeże” (Teatr AST w Krakowie). W ramach projektu „Młodzi w Starym online” zrealizowała etiudę na podstawie „Domu dziennego. Domu nocnego” Olgi Tokarczuk. W Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach wyreżyserowała czytanie performatywne na podstawie zbioru opowiadań „Dropie” Natalki Suszczyńskiej. Wraz z Mateuszem Górniakiem, współautorka tekstu „Kasandra” (reż. Zofia Gustowska, Teatr Soho/Festiwal Nowe Epifanie). „Kasandra” oraz jej autorski tekst „Mein Herz brennt//Moje serce płonie” znalazły się w półfinale zeszłorocznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Autorka scenariusza i dramaturżka spektaklu „1968//biegnij, mała, biegnij” (reż. Remigiusz Brzyk, Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi).