Monika Frajczyk - absolwentka AST - laureatką Talentów Trójki 2018

11 września 2018

Laureatką 9. edycji konkursu Talenty Trójki została Monika Frajczyk - absolwentka Wydziału Aktorskiego w Krakowie! Jury przyznało nagrodę za „ważne role, za skalę oraz różnorodność środków aktorskich, za umiejętność błyskawicznego przeistaczania się na scenie z niewinnej dziewczynki w rozpustną kobietę i za… Pannę Młodą z „Wesela” – czytamy w uzasadnieniu.

Kapituła TTT (Talenty Trójki w kategorii Teatr): Jaśmina Polak – aktorka Nowego Teatru w Warszawie, ubiegłoroczna laureatka, Romuald Wicza-Pokojski – dramaturg, reżyser, dyrektor Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Opery Bałtyckiej, Marek Kochan – dramatopisarz, prozaik, wykładowca Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Bartosz Bielenia – aktor Nowego Teatru w Warszawie, finalista z roku 2015, oraz reprezentacja Programu Trzeciego: Mariusz Cieślik, wicedyrektor, członek kapituły i Barbara Marcinik – dziennikarka Programu 3 – wytypowała trójkę nominowanych do nagrody Monikę Frajczyk, Małgorzatę Wdowik i Jana Sobolewskiego.

Wcześniej – w roku 2010 nagrodę zdobył Krzysztof Garbaczewski, a dwa lata później jego sukces powtórzyła Ewelina Marciniak – absolwenci Wydziału Reżyserii Dramatu, w roku 2016 nagroda powędrowała do Małgorzaty Gorol, rok później trafiła w ręce Jaśminy Polak – absolwentek Wydziału Aktorskiego w Krakowie!

Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio